קיבוץ ברור חיל
חדשות


חדר רווחה- + מלכית עו"ס 052-7203574 רווחה - דבורה קורצוויל 050-3130399 מרפאה - דוריס 050-3130381

חנניה אורן ז"ל
חנניה אורן ז"ל

בטרם עת נפטר חברנו חנניה אורן, בן קיבוץ שעלבים, ממשפחה רבת בנים ורבת שורשים. בן 49 במותו ממחלה קשה, שלקחה אותו בחטף מאתנו. רק עוד לפני 8 חודשים נראה בריא ואיתן ושלבי ההתדרדרות היו מפתיעים ומהירים.

חנניה הגיע אלינו לפני כ- 23 שנים בעקבות דורית, בת קיבוצנו. כאן הקימו בית ומשפחה, כאן נולדו שירן, לירון, סיגל ומאור, יבדלו לחיים ארוכים.

ההסתגלות שלו אלינו לא היתה קלה, חנניה בא מגיאוגרפיה אחרת בארץ ישראל, מהווי דתי אחר ונפל כאן לחוויה אחרת יהודית ברזילאית.
ברבות השנים השתלב בנוף הקיבוץ, התקשר לאזור, לאנשים והיה כגשר בין שעלבים לברור חיל.

ההסתגלות לא היתה קלה וחיי החברה דרשו הרבה הבנה מצידו ומצד החברים, ותוך כל הקשיים הוא ודורית ניהלו בית והבנים בנות התנכו וגדלו, הגדולות כבר משתלבות בחיי החברה.

בצורתו ובגישתו המיוחדת היה חנניה בעל טוב ואב טוב, מסור וגאה בבנותיו ובבן. ברוך כישרונות ידיים, עזר ללא מעט חברים בתיקונים ובעצה. שנים עבד בשדה, התמחה בפנצ'ריה, הבין במכונות ותקופה היה אחראי על הרכב.

בדרך שלו ולפי אופיו מילא את תפקידו כאב המשפחה וכחבר בקיבוץ ואנחנו כואבים את הסתלקותו.

תנחומינו לאבא, לאחים ולכל בני משפחתו שמוצאם משעלבים ופזורים בכל הארץ . אנחנו מחבקים את דורית, את שירן, לירון סיגל ומאור, את חברינו מרים ופלט את הגר ובני משפחתה. שלא תדעו צער ותמצאו נחמה בחייכם ובזכרו של חנניה.

בשם חברי הקיבוץ, חנניה, לך בשלום ויהי זכרך ברוך.

גלריה
כל הזכויות שמורות לקיבוץ ברור חיל, פותח ע"י אקול ענת קשב בע"מ